Haber

Sağlık personeli Nurdağı ve İslahiye’de sağlık taraması yapıyor

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Gaziantep’te sağlık ekipleri konteyner ve çadır kentleri ziyaret ederek sağlık taramaları yapıyor.

Gaziantep İslami Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden (GİBTÜ) yapılan açıklamaya göre, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan doktor ve hemşireler, depremden etkilenen Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde konteyner ve çadır kentlerde tedavi görüyor. sarsıntılarla.

Sağlık çalışanı Nurdağı ve İslahiye’de kronik hastalığı olanları tespit ederek tedaviye ulaşmalarını sağlıyor.

Depremin olduğu günden bu yana Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde yetişkin ve çocuk hastalara muayene, pansuman, teşhis, muayene, tarama ve tedavi hizmeti veren sağlık çalışanı, Şahinbey Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan afetzedelere de sahip çıktı. .

GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir, vatandaşların acısını paylaşarak hafifletmeye çalıştıklarını vurguladı.

Yaraları sarmak için her zaman sahada olduklarını belirten Demir, şunları kaydetti:

“Doktorlarımız Nurdağı ve İslahiye’de çadırkent, konteyner ve köylerde vatandaşlara sağlık hizmeti veriyor. Yurtlarda kalan depremzedeler ile depremde yaralanan yaklaşık 900 depremzedeye doktor, psikolog, fizyoterapist ve hemşirelik hizmeti veriliyor. deprem ve barınma sorunu yaşayan veya hastanemizde tedavileri tamamlandıktan sonra rehabilitasyona ihtiyaç duyanların ramazan ayı boyunca çalışmalarımız devam edecek.”

marmaris-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu