Ekonomi

Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi Değerlendirme Toplantısı Diyarbakır’da Yapıldı

Diyarbakır’da Vali Ali İhsan Su başkanlığında “Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıda, sürdürülebilir tarımsal su kullanımının planlanması, kuraklığın yaşanmadığı dönemlerde gerekli tedbirlerin alınması ve uygulama yapılarak kuraklığın etkilerinin en aza indirilmesi konuları ele alındı. Kriz döneminde aktif bir çaba programı tartışıldı.

Açıklamada konuşmasına yer verilen Vali Su, su kaynaklarının korunması ve tasarruflu kullanılmasının gelecekte yaşanabilecek sorunların önlenmesi açısından büyük önem taşıdığını belirterek, kuraklığın etkilerinin azaltılması için sahada aktif bir takibin sürdürüleceğini ve bunun devam edeceğini kaydetti. Aktif bir çaba programı uygulayın.

Toplantıya Bismil Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, DSİ 10. Bölge Müdürü Uzmanlık Arslan, Meteoroloji 15. Bölge Müdürü Dursun Bozkurt, kurum ve kuruluş temsilcileri ile oda ve birlik başkanları katıldı.

pazaryoluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu