Haber

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Süper Lig’de görev yapanlara eğitim verecek

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon (KAAN) Uygulaması kapsamında, Muhteşem Lig’de kadrolu illerden başlayarak maçlarda görev alan genel kolluk personeli, özel güvenlik görevlileri ve stadyum görevlilerine eğitim verileceğini bildirdi.

Daireden yapılan açıklamada, sporMüsabakalarda alınan tedbirlerin en üst düzeye çıkarılması, maçlarda görev alan tüm unsurların ortak ve koordineli çalışmasının sağlanması, özel güvenlik görevlilerinin genel kolluk kuvvetlerinin gözetim ve sorumluluğunda görev yapmalarının sağlanması ve müsabakaların genel güvenliğine azami düzeyde katkı sağlanması amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından antrenmanlar planlandığı belirtildi.

Bu kapsamda Muhteşem Lig’de grup bulunan illerden başlayarak Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon (KAAN) Uygulaması kapsamında genel kolluk personeli, özel güvenlik görevlileri ve maçlarda görev alan stadyum görevlilerine eğitimler verilecek.

“Program doğrultusunda Spor Güvenliği (Antrenör Eğitimi) Eğitimi, Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanlığı Polis Başmüfettişleri ve Üstün Lig’de yer alan illerin Spor Güvenliği Şube Müdürlerinin katılımıyla 25-26 Temmuz 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Teorik eğitimin ardından Fenerbahçe ile Zimbru futbol kulüpleri arasında oynanacak UEFA Avrupa Konferans Ligi ön eleme karşılaşmasında uygulamalı eğitim gerçekleştirilecektir.”

Açıklamada, 29 Temmuz-2 Ağustos tarihlerinde 12 ilde Büyük Lig’de takımla, 3 Ağustos-8 Ağustos tarihlerinde TFF 1. Lig’de 11 ilde takımla spor müsabakalarına katılan genel kolluk kuvvetleri ve özel güvenlik görevlilerine maç öncesi, maç esnası ve sonrasında alınması gereken önlemler konusunda eğitim verileceği belirtildi.

Bu şekilde müsabakalarda alınan tedbirlerin yurt genelinde yeknesaklığının sağlanmasının amaçlandığı açıklamada, belirtilen antrenmanların tamamlanmasının ardından 2023-2024 döneminde oynanacak spor müsabakalarının, spor müsabakalarının barış ve güven ortamında devam etmesi amacıyla ülke genelinde verilmesinin planlandığı açıklandı.

nurdagi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu