Dünya

İHH’dan ‘İncirlik üssüne yürüyelim’ çağrısı

Vakfın Fatih’teki genel merkezinde “Filistin’e Özgürlük Konvoyu” başlıklı basın toplantısında konuşan Yıldırım, ABD’nin dünyadaki askeri varlığını gösteren haritayı göstererek, bunun Türkiye’nin işgalinin haritası olduğunu, ABD’nin Türkiye’yi tamamen kuşattığını söyledi. istila etmek. Çevirdiğini iddia etti.

Güncel meselenin Filistin değil dünyanın işgali olduğunu belirten Yıldırım, “Mesele dünyanın işgalidir. Bu dönem Amerika, Almanya, Fransa ve İngiltere gibi Avrupalı ​​devletlerin kurtuluş mücadelesinin başlangıcıdır. Siyonistler tarafından işgal edildi.” değerlendirmesini yaptı.

aramayı yaptı

Yıldırım, cuma günü ise Adana’daki İncirlik Hava Üssü’ne yürüyüş başlatacaklarını belirterek, “Yüzbinlerce insanla İncirlik Üssü’ne gideceğiz. Türk milleti ayağa kalkın, binlerce kişi olarak yola çıkın. evlerinizde yatmayın, uyumayın. Çocuklar ölüyor. Bu, “Çocuk ölümlerine sessiz kalırsanız aynısı bizim çocuklarımıza da yapılır.” dedi.

‘Otobüslerle gelin’

Savaşa karşı inançlı, inançsız her şefkatli insanın tepki göstermesi gerektiğini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Siyonistlere karşı hepinizin yanındayız. Zulüm size gelirse din, dil, ırk ayrımı yapmadan karşınızda olacağız. Siz de şu anda bu ayrımı yapmadan Filistin halkının yanında olacaksınız. Ama öyle İsrail’e dur demek yetmez. Netanyahu durmayacak. Çünkü Netanyahu zaten Hitler. Üçüncü Dünya Savaşını istiyor. Hitler’in patronu Amerikalı yöneticiler. Onun için İncirlik Üssü’ne yürüyeceğiz. Türkiye’nin her yerinden, her yerinden. İlçe, mahalle, araçlarınızla yürüyerek, otobüslere binerek. Gelemiyorsanız otobüsün parasını ödeyin ve insanları oraya yerleştirin. Orası İncirlik. Üssü çevreleyelim.”

Tüm dünyaya seslendi

Yıldırım, 3 Kasım Cuma günü İstanbul’dan yola çıkacaklarını, Adapazarı, Ankara, Konya gibi şehirleri ziyaret edeceklerini, buralarda basın toplantıları yapacaklarını, ateşkes olmazsa tüm dünya halklarının karşı yürüyüşe geçeceğini belirtti. ABD üsleri.

Dünyanın farklı yerlerinde savaşı durdurmak için harekete geçenlere teşekkür eden Yıldırım, “Yeniden 86 kuşağının rüzgârını estirelim. Halklar olarak kardeşliğimizi yeniden ilan edelim. Siyonizm’e ve emperyalizme karşı yeniden birlikte harekete geçelim. Kim Siyonizmin başı mı? Şu anda Amerika’yı işgal edenler onlar. Ama gördüğüm şu ki, “Avrupa’yı işgal edenler de var.” Şöyle konuştu:

sarkisla-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu