Teknoloji

Discord, Yeni Tanıttığı ChatGPT Destekli Chat Bot Clyde’ın Fişini Çekiyor

Teknoloji dünyasında devam eden yapay zeka yarışına katılan şirketlerden biri de Bu Discord’du . Özellikle oyuncular arasında popüler olan sesli sohbet ve mesajlaşma platformu, mart ayında bir dizi yapay zeka özelliği getireceğini duyurdu. Onlardan biri ” Clyde”ChatGPT tarafından desteklenen bir sohbet robotuydu.

Diğer sohbet botları gibi kullanıcıların sorularını yanıtlamak ve onlara yardımcı olmak için tasarlanan Clyde, piyasaya sürülmesinden bu yana test ediliyor. Ancak bugün yapılan bir açıklamada, sohbet botunun yaygın olarak kullanıma sunulmadan önce kullanıma sunulacağı söylendi. fişi çekilecekgösterdi.

1 Aralık’tan sonra devre dışı kalacak olan Clyde’ın neden terk edildiği bilinmiyor.

Discord’un açıklamasına göre Clyde sohbet botu, 1 Aralık 2023’te devre dışı bırakılacak . Bu tarihten itibaren artık hiçbir kullanıcı bota erişemeyecektir. Clyde’ın “deneysel” bir bot olduğunu ve şu ana kadar yalnızca sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test edildiğini tekrar belirtelim.

Bu kararın beklenmedik olduğunu söylemek mümkün. Platform, tanıtıldığı gün botun Discord’daki sohbetlerde ve topluluklarda aktif olacağını duyurdu. çok değerli bir parçaolmayı planladıklarını açıklamıştı.

Böyle bir kararın neden aniden alındığı belli değil. Belki gelecekte Clyde’ın geri dönüşünü ücretli Nitro aboneliğine özel bir özellik olarak görebiliriz. Veya şirket, test sırasında Clyde’ın platform için gerekli olmayan bir hizmet olduğunu tespit etmiş olabilir. Ancak bunlar sadece varsayımlardır. Clyde’dan şirket Vazgeçme kararının ardındaki nedeni ise paylaşmadı.

haberyerkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu