Haber

BARU milli güreşçimiz Dünya ve Avrupa şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek

Bartın Üniversitesi (BARU) SporFen Fakültesi öğrencisi Muhammed Gimri, Reşit Karabacak U23 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya alarak uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Konya’nın ev sahipliğinde Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda düzenlenen Reşit Karabacak U23 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası tamamlandı. Bartın Üniversitesi (BARU) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Muhammed Gimri 92 kiloda tüm rakiplerini minderde geçerek altın madalyaya ulaştı. Türkiye şampiyonu olan genç milli sporcu böylece Türkiye’yi Dünya ve Avrupa şampiyonalarında temsil etme hakkını elde etti.

Aynı şampiyonada 61 kiloda birinci olan BARU Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Emre Kural da altın madalya alarak uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Gurur duyulacak başarılara imza atan gençleri tebrik eden BARÜ Rektörü Prof. Çabalarımızın sonuçlarını görmekten de büyük mutluluk duyuyoruz.Uluslararası maçlarda başarılarını göstereceklerine yürekten inanıyoruz.Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof.Dr.Bilal Demirhan ile birlikte akademik ve idari insan kaynağımızı kutluyorum. ” – BARTIN

aladag-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu