Haber

ÂLÂ Parti’den son dakika HDP açıklaması!

FLAŞ HABER:İYİ Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Güçlü gündemle ilgili açıklamalarda bulunuyor.

Kürşad Zorlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Akşener Bey milleti için adımlar attı. Gerçek güneşten daha parlaktır.

İYİ Parti teşkilatları 81 ilde seçime hazır. Eminim vatandaşlarımız bizden daha iyi biliyordur. Akşener Türkiye’yi karış karış gezmiş bir başkan. Değerli genel liderimiz Meral Akşener, Millet İttifakı’nın çimentosudur.

Mecliste birinci parti olmaya adayız.

NEDEN KRİTİK OLDU?

Bazı görüşmeler oldu. Bunları söylemem doğru olmaz. Herkesin kazandığı bir formül uyguladık.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ FORMÜL

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Türkiye’de yeni bir dönemin umudunu Millet İttifakı’nın başarısıyla taşıdı. Ve milletimizde heyecan uyandırdılar. İlkeli duruşumuzda bir fark yoktu. Halkın bu tercihini yeniden milletimizin huzuruna sunmayı başardık. Seçimler kazanıldıktan sonra en kısa sürede atamalar yapılacak.

İYİ PARTİ’DEN HDP AÇIKLAMASI

Üzüldüğüm bir noktayı söyleyeyim. Deprem felaketini yaşadık. Bu mevcut sorunlara eklendi. Buna odaklanmamız gereken bir dönemde… Doğudan batıya tüm insanımızı kucaklıyoruz.

Ortak gündemlerimiz dışında herhangi bir gündemimiz yok. CHP’nin veya diğer partilerin karşı parti ile görüşmesinde bir sakınca yok. AK Parti, HDP ile anayasa müzakereleri sırasında HDP ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

6’LI MASA ADAYI KILIÇDAROĞLU

Parlamenter sisteme geçeceğiz ve Genel Başkanımız Meral Akşener Başbakan olacak.

DEPREM BÖLGESİNİN ÖNEMİ

Tarım arazilerinin varlığı ve terör tehdidi nedeniyle vatandaşlarımızın bölgeye dönüşlerini talep ediyoruz. YSK’nın mevzuata ihtiyaç duymadan parmakla boyamayı düzenleyebileceğine inanıyoruz.

MUHARREM İNCE’NİN İTTİFAK DAVETİ

Memnun olacağız. Hem Türkiye’yi hem de İttifak’ı güçlendireceğine inanıyoruz. Doğal olarak bu bizim verebileceğimiz bir karar değil.

 

KAYNAK: HABER7

otlukbeli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu