Haber

ABD’li Seçmenlerin Yüzde 73’ü Biden’ın Çok Yaşlı Olduğunu Düşünüyor

ABD’de yayımlanan bir anket, seçmenlerin yüzde 73’ünün 80 yaşındaki Lider Joe Biden’ın 2024’te yeniden aday olamayacak kadar “yaşlı” olduğunu düşündüğünü ortaya çıkardı.

Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin dün yayınladığı sonuçlara göre ankete katılanların yüzde 73’ü, eski Başkan Donald Trump ile Biden’ın yaşlarının nispeten yakın olduğunu ancak Biden’ın “çok yaşlı” olduğunu düşündüklerini söyleyerek yaşıyla ilgili endişelerini paylaştı. ikinci dönem için.

Ankete katılanların yüzde 47’si, 77 yaşındaki eski ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili emsal endişelerini de paylaştı.

Ankete göre daha fazla seçmen Trump’ın başkanlığı sırasında Biden’dan daha başarılı olduğunu düşündüğünü söyledi. Katılımcıların yüzde 51’inin Trump’ı daha başarılı bulduğu araştırmada, Biden için de aynı şeyi düşünenlerin oranı yüzde 40’ta kaldı.

“Amerikan tarihinin en yaşlı başkanı” olarak kaydedilen ve önümüzdeki yıl yapılacak başkanlık yarışına aday olan Biden, yeniden seçilmesi halinde 82 yaşında göreve başlayacak, görev süresi bittiğinde 86 yaşında olacak. .

Biden’ın en popüler Cumhuriyetçi rakibi Trump Haziran ayında 77 yaşına girdi. Bu, Trump seçildiği takdirde 78 yaşında ikinci kez lider olacağı ve görev süresinin 82 yaşında sona ereceği anlamına geliyor.

altunhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu